Název projektu: |
Vytvoření centrálního komunikačního pracoviště pro potřeby projektu CZELTA v ÚTEF ČVUT |
Řešitel: |
Ing. Pavel Čermák |
Instituce řešitele: |
ČVUT |
Spoluřešitel(é): |
Ing. Petr Beneš (ČVUT), Ing. Vlastimil Král (ČVUT) |
Ročník: |
2005/2 |
Doba řešení projektu: |
27.4.2006 - 31.10.2007 |
Téma: |
Využití služeb sítě CESNET2 a moderních informačních a komunikačních technologií ve výukovém a vzdělávacím procesu, při tvůrčí a vědeckovýzkumné činnosti a při řízení veřejných vysokých škol a Akademie věd ČR. |
Anotace: |
Cílem předkládaného projektu je vybudování centrálního komunikačního pracoviště pro potřeby celostátní sítě CZELTA (20-30 stanic pro detekci kosmického záření). Předpokládá se zapojení jak VŠ tak především středních škol. Pro bezprostřední komunikaci s řešitelskými týmy projektu CZELTA a zpracování experimentálních dat je třeba vybudovat následující infrastrukturu v ÚTEF ČVUT:
i) multimediální pracoviště umožňujcíí vzdálenou výměnu poznatků a pořádání seminářů a konferencí mezi hlavními účastníky projektu (ÚTEF, SU v Opavě, University of Alberta, SÚJV, střední školy)
ii) společná výpočetní technika s centrálním úložištěm dat pro potřeby všech účastníků (data, zpracované výsledky, prezentace, webovské aplikace). |
URL adresa projektu: |
https://fondrozvoje.cesnet.cz/projekt.aspx?ID=169 |